Dřevěné podlahy

Podlahy, které nejsou tak pestré, ale slibujeme si od nich spíše dojem solidnosti až luxusu. Dřevo je vděčný materiál, ale je třeba s ním patřičně zacházet. Je citlivé na vlhkost. Jedná se o podlahu ekologickou, obnovitelnou a zútulňující Váš domov. Příbytek proteplí obrazně i skutečně. Dřevěná podlaha má totiž výborné tepelně izolační vlastnosti. Největší předností podlahy z masivního dřeva je jedinečný přírodní vzhled, dlouhá životnost a možnost opravy při poškození. Dřevo má také přirozenou schopnost tlumit vibrace. Nevýhodou těchto podlah je údržba, pravidelně se musí lakovat či olejovat. Je také třeba počítat s tím, že dřevo pracuje. Investice do dřevěné podlahy je velmi dlouhodobá v případě, že se o podlahu budete dobře starat.

Dřevěné podlahy mohou mít několik variant od vrstevnatých parket, až po masivní.


Dřevěné parkety

Parkety a různé průmyslové mozaiky jsou vyráběny z evropských dřevin, které jsou dražší. Parkety mohou mít tloušťku 16 nebo 22mm. Zapadají do sebe na principu pero-drážka.

Alternativou parket jsou dřevěné vlysy. Vybrat si u nás můžete z nejrůznějších druhů parket. Zajišťujeme také odbornou pokládku parket, dle kvalifikovaného postupu, který zaručuje vysokou úroveň odvedené práce. Před pokládkou je nutné zaměření plochy, včetně kontroly vlhkosti, rovinnosti a pevnosti podkladu. V případě potřeby musí být podlaha vyrovnána nivelační stěrkou. Pokládka parket se provádí přilepením parket do požadovaného vzoru např.do stromečku, vazby nebo šachovnice.

Mozaikové kazety se zámkovým vzorem

Tyto kazety dokáží zaujmout na první pohled jedinečnými vzory. Jsou složené z jednotlivých čtvercových dílů -kazet- s již hotovým mozaikovým dekorem, který se vyrábí ve více podobách. Pokládka se provádí celoplošným lepením nebo plovoucím způsobem. Kazetovou podlahu lze rovněž využít na podlahové vytápění.

Mozaiky ze standardních dřevin

Tyto mozaiky jsou vhodné pro obytné i veřejné prostory, používané jsou kvalitní dřeviny dub a jasan.Provedení je možné jako tabulový, anglický nebo rybinový vzor. Mozaiky jsou velmi odolné podlahy vhodné i pro podlahové vytápění. Pokládka se provádí celoplošným lepením ve dvou třídách jakosti.

Průmyslová mozaika (kantovka)

Kantovka je populární díky své cenové dostupnosti (vyrábí se ze zbytkového materiálu). Je složena z pevných a drobných hranolů či proužků spojených k sobě na tupo a v podélných pásech jsou celoplošně lepeny na rovný povrch, což snižuje hluk v prostoru.

Dřevěné plovoucí podlahy

Tyto podlahy jsou vyráběny z různých druhů dřevin v mnoha variantách povrchových úprav. Estetická výhoda použití dřevěné podlahy je v navození atraktivní přírodní atmosféry, kterou dřevěná podlaha v interiéru vytváří. Rovněž také dobře rozvádí teplo v místnosti díky své přirozené nízké tepelné vodivosti.

Prkenné podlahy se vyrábí ze smrkových a borových prken.